FAQ

Najczęściej zadawane nam pytania i odpowiedzi na nie

1. Pytanie: Jak mogę dołączyć do gry?

Odpowiedź: Musisz zapoznać się z zawartością odpowiednich kanałów, mianowicie #wprowadzenie gdzie zostanie ci wytłumaczonych parę ważnych rzeczy. Następnie przeczytać #historia-rp żeby wiedzieć mniej więcej gdzie w lore się obecnie znajdujemy i wiedzieć jak to się stało. Następnie należy wrzucić swoją kartę postaci na kanał #karty-postaci używając wzoru z kanału #wzor-karty-postaci.


2. Pytanie: Jak mogę stworzyć postać?

Odpowiedź: Wzór do karty postaci znajduje się na kanale #wzor-karty-postaci a kanał gdzie można wrzucić swoją kartę to #karty-postaci. Postaraj starannie napisać swoją postać, będziesz się w nią bowiem wcielał przez przebieg gry.


3. Pytanie: Czy można grać rasą inną niż ludzka?

Odpowiedź: Można, ale prosilibyśmy by z taką chęcią skierować się do jakiegoś administratora lub moderatora w celu uzyskania wytycznych dotyczących czy rasa którą chcecie wybrać mieści się w „standardach”. Nie każda bowiem jest akceptowalna w szeregach Imperium.


4. Pytanie: Jakie są różnice między flotą, piechotą, lotnictwem, zarządem?

Odpowiedź: Każda formacja ma coś innego do roboty. We flocie będziecie służyć na okrętach albo nawet dowodzić jakimś okrętem. W lotnictwie będziecie latać na myśliwcach, w armii służyć jako wojska lądowe, jako szturmowcy czy pancerni. W zarządzie zaś będziecie zarządzać miastami, kopalniami, planetami i mieli wiele innych zadań które nie będą takie proste jak się wydaje.


5. Pytanie: Jestem nowy w Star Warsach, od czego zacząć, aby jak najlepiej wpasować się w RP?

Odpowiedź: Najlepiej żebyście zaczęli od zapoznania się z tym co jest napisane na #historia-rp oraz poczytania sobie trochę o tym co się działo wcześniej w lore SW. Polecamy osobiście stronę http://starwars.wikia.com/wiki/Star_Wars. Jeśli będziecie mieli jakieś pytania zawsze możecie zapytać się na czacie ogólnym serwera.


6. Pytanie: Mam pomysł na postać, która nieco wychodzi poza ustalone ramy, czy mogę omówić to z kimś i stworzyć takową postać?

Odpowiedź: Raczej nowym graczom nie pozwalamy na takie odstępstwa. Tutaj trzeba być graczem, który już gra jakiś czas z nami, taki który widzimy że wie jak odgrywać postać, robi to bardzo dobrze. Wtedy jeśli się do nas zgłosi, z naprawdę fajnym pomysłem na postać która by miała jakiś cel na tym RP to możemy się nad czymś takim zastanowić.


7. Pytanie: Czy można i jak dostać własny kanał do pisania RP?

Odpowiedź: Można, jest taka możliwość jednak tak jak w wcześniejszym przypadku, są to kanały dla osób które po pierwsze, naprawdę dużo piszą oraz pokazali nam że potrafią to robić. Do tego jeszcze dochodzi kwestia że ten kanał ma być naprawdę potrzebny a nie na zasadzie chcę, bo tak. Na dodatek trzeba jeszcze być aktywnym trochę a nie ma być tak że raz coś napiszecie i potem dwa miesiące nic.


8. Pytanie: Nie widzę opcji przy tworzeniu karty postaci na dołączenie do Commando tj. jednostek specjalnych, jak mogę to zrobić?

Odpowiedź: Subtelni Panowie i Panie w czerni są z oddziałów Storm Commando Korpusu Szturmowców więc pierwszą rzeczą jaką będzie brana pod uwagę to właśnie przydział początkowy, ale nie ma zamkniętych drzwi dla reszty rodzajów sił zbrojnych bądź zarządu. Być w „Firmie” można na dwa sposoby: wcześniejsza długa, rzetelna oraz poprzedzona przykładami znajomość lore z zakresu działania SCków, postaci z nimi związanymi, charakterystyką działań lub ukończenie selekcji podczas gry na serwerze, która będzie realizowana wg. uznania. Może też wystąpić sytuacja gdzie dowodzący oddziałem sam będzie chciał mieć kogoś w swoich szeregach, ale by tak się stało musisz prezentować poziom gry. Brane pod uwagę jest wszystko od opisów luźnego RP do prawidłowego wyjścia z sytuacji kryzysowych na wątkach, tzw. „Combat Awereness” oraz wykazanie się myśleniem na szczeblu taktycznym a nawet strategicznym.