Jest i pierwsza rocznica, co w związku z nią?

Szanowni Użytkownicy IG,

Na samym wstępie pragnę podziękować każdemu z osobna, za partycypację w naszej społeczności, wspólną dobrą zabawę oraz zaufanie okazywane zespołowi administracyjno-moderacyjnemu. Dążyliśmy i zawsze dążyć będziemy do nieustannej poprawy warunków rozgrywki skierowanej dla graczy, bo to dla nich właśnie istniejemy. Tak moi mili, to właśnie dla Was to wszystko tworzymy. Tak samo pragnę podziękować każdej osobie z osobna przynależącej do rady serwera. Bez Waszego cennego czasu, determinacji oraz zaangażowania nie byłoby nas tutaj dzisiaj.

Pierwsza rocznica

Dokładnie dnia 11.09.2018 doszło do rozłamu na starym serwerze IG. Takie zdarzenie podyktowane było przede wszystkim emocjami, a te niekiedy bardzo ciężko kontrolować. Personalnie uważam, że gdyby nie doszło do tego wydarzenia to nie docenilibyśmy obecnej sytuacji oraz prawdopodobnie nie bylibyśmy tak zjednoczeni. W końcu, kiedy tylko patrzę na listę użytkowników i pełno osób z naszym logotypem w tle swojego awatara to wypełnia mnie duma. Nigdy tak na prawdę nie będę miał jak docenić całego tego zaangażowania czy to zespołu serwerowego czy to graczy, jednak zawsze będę działał na rzecz dobra wspólnego.

Podziękowania

Pragnę podziękować także zespołowi serwera białego, z którym pomimo mojego początkowego zwątpienia udało się dojść do pełnego porozumienia. Bywa czasami tak, że człowiek dochodzi do momentu albo zagubienia w swoich działaniach, albo utraty nadziei. Dzięki działaniom osób ustanowionych najbliżej mnie oraz Ravenowi, Strangu, Asaż i Sopiowi odzyskałem nieco nadzieję na możliwość wspólnego działania, jako że to właśnie za ich sprawą wyszła propozycja ponownego złączenia. Ogromny ukłon ode mnie w stronę obu zespołów!

Co z dwoma IG?

Podjęto wszelkie niezbędne kroki, aby obie strony w takim przedsięwzięciu potraktowane zostały godnie i z należytym szacunkiem. Każda ze stron postawiła swoje wymogi i w wielu kwestiach wypracowano niezbędne kompromisy. Jestem niezwykle zadowolony wiedząc, że to dokładnie w rocznicę rozłamu dojdzie do zjednoczenia. To piękny symbol tego, że nawet najgorsze wojny da się zakończyć rozmową. Rozmowa moi mili posiada niezwykłą moc, bardzo często niedocenianą przez ogół ludzkości. W życiu bym nie pomyślał, że przyjdzie mi jeszcze razem pracować z osobami, które tak na prawdę porzuciłem, aby móc krzewić dalej swoje ideały.

Oficjalnie i wspólnie uznano, że wszystkie zainteresowane grą osoby z Białego IG przechodzić będą na Czerwone. Ustosunkowane jest to szeroko pojętą budową silnej marki powiązanej kolorystycznie i za pomocą materiałów graficznych.

Nadzieja umiera ostatnia

Każdego gracza czy to obserwatora, który był przeciwnikiem połączenia pragnę przeprosić, ale jednak nie jestem zwolennikiem działań bojowych w „poważnym biznesie” zwanym RP. Zgoda buduje i to też jedna z naszych dewiz zaraz za polityką dawania drugiej szansy. Całej reszcie pragnę natomiast pogratulować cierpliwości i wyrozumiałości w czasie połączenia.

Nowa wspólnota

Od dzisiaj wspólnie będziemy konstruować swoje własne uniwersum Gwiezdnych Wojen, w którym rządzić będzie logika oraz polityka. Tak samo jak w życiu, nasze postacie będą musiały stawić czoła trudnym wyborom oraz wielokrotnym poświęceniom, wszystko to kosztem większego dobra.

Gra wcale nie jest taka prosta jak to może się wydawać. Niegdyś mocarne Imperium rzucone na kolana będzie musiało sobie poradzić w dosłownie innym świecie. Nie ma nieskończonych prawie zasobów, sił ludzkich czy dobrobytu. Wszyscy tak na prawdę mają okazję udowodnić swoją lojalność będąc rzuconym w wir wojny domowej oraz wojny toczonej z Nową Republiką.

Czy określenie „powrót na stare śmieci” jest odpowiedni?

Otóż niekoniecznie. Czasami taka dłuższa przerwa pozwala wszystkim stronom zrozumieć nieco więcej niż zwyczajna rozmowa. Uważam, że wszyscy razem będziemy budować nową, lepszą społeczność jako „zaprawieni w boju” administratorzy i moderatorzy. W końcu „co Cię nie zabije to Cię w wzmocni” nie prawda?

Z każdej takiej dziedziny można wyciągnąć naukę i tak też działamy. Nie powtórzymy błędów przeszłości, a z naszych wspólnych pomyłek będziemy się jeszcze śmiać.

Podsumowanie

Jestem niezmiernie zadowolony, że pomimo barier interpersonalnych wywołanych przeszłością udało nam się znaleźć wspólny cel, do którego możemy dążyć raz jeszcze. Liczę na długotrwałą a nawet permanentną współpracę pod skrzydłami „czerwonych”. Dziękuję za okazane mi zaufanie jako właścicielowi serwera, obiecuję, że nie zawiodę społeczności graczy oraz fanów uniwersum Gwiezdnych Wojen. Razem będziemy się rozwijać tak długo, jak tylko będzie nam to dane.

Chwała IGRP!

Podpisano,

Andros Dorvin a.k.a. Michał Naji

Możesz również polubić...